Hans von Aiberg diyor ki:

Bu Hanif Grub, Yezid ve Muaviye ile şeytanın tohumu Ebu Süfyan’ın yanında ASLA olmadı!

Bu Hanif Grup, Hacı Bektaş‘ın ve Yine Bektaş olan Mevlana ve Alevi olan Yunus‘un yanında oldu! Onların öğretmenleri kimlerdi? Tebrizli Şems, Taptuk Emre ve Bayram…

Ya onların öğretmeni kimdi? YESEVİ! Onun öğrencileri Anadoluya bektaşiliği getirdi. Ama YESEVİ‘nin ve öğrencilerinin ve onların öğrencilerinin ve bu grubun bir MEZHEBİ yoktur! Biz İBRAHİM MİLLETİN’İN ta kendisiyiz -tıpkı sen gibi- Biz EHLİ BEYTE, Muaviye Yezid cinnetlik cinayetlerine en ağlayanlarız -tıpkı senin gibi- Bana da Alevi dediler hatta Harici diye yazıyorlar. (Sanki Haricilik kaldı da!)

Oysa BİZLER Allah’ın indinde EN GÜZEL VE TEK DİN olan Hanifleriz! Biz İbrahim Milletindeniz, Resulullah ümmetindeniz ve Ali ile nesebi meşrebindeniz. Bizim ilk günden beri Yahudi dölü, Kurayza ile hiçbir ilgimiz olmadı! En tiksindiğim laftır >>> YEZİD!

Demek ki ben de Aleviymişim! Evet Ali’yi seviyorum, Yezid, Muaviye ve Süfyanı değil!

Yezidi seven Yezidi olur, Ebu Süfyanı seven Süfyani olursa, ben de Ali’yi sevdiğimden ALEVİ = Ali taraftarıyım! Ehlibeyte halen ağlayan ve dua eden bir HANİF‘im. Çocuklarımızın adı Ali, Hasan, Hüseyin, Cafer, Zeynel, Haydar oldu ama bu millet hiçbir zaman çocuğuna YEZİD, SÜFYAN, MUAVİYE diye isim vermedi! Şairlerin intikamı böyle alınır işte!

Seni seviyoruz! Ehli Beyti seviyoruz! Resulullah’ı ve İbrahim atamızı seviyoruz!

Hans von Aiberg

Reklamlar